W celu zamocowania sztachet za pomocą nitów, należy przewiercić sztachetę w dwóch miejscach zaznaczonych na rysunku wiertłem o średnicy minimalnie większej od średnicy nitu (zalecana średnica nitów 4-5mm).

W przypadku montażu sztachet od tyłu za pomocą wkrętów należy nawiercić miejsce montażu na wystarczającą odległość.

Do zamontowania sztachet od przodu za pomocą śrub, wkrętów lub innych łączników, należy używać łączników płasko przylegających do sztachety (nie zaleca się łączników stożkowych itp.)

W przypadku, gdy rozstaw miejsc przeznaczonych do mocowania nie odpowiada państwa wymaganiom, istnieje możliwość mocowania sztachet w dowolnym miejscu, przy wykorzystaniu plastikowych podkładek dystansowych dostępnych u producenta.

PODANE ODLEGŁOŚCI W ZALEŻNOŚCI OD DŁUGOŚCI SZTACHETY

Instrukcja montażu sztachety D+ oraz sztachet ciętych na wymiar

W celu zamocowania sztachet, należy przewiercić sztachetę w dwóch miejscach, wzdłuż środka średnicy. wiertło minimalnie większe od średnicy śruby, wkręta lub innego łącznika. W przypadku sztachet ciętych na wymiar możemy zastosować podwójne mocowanie.

Należy używać łączników płasko przylegających do sztachety. łącznik przykręcamy, aż poczujemy lekki opór (wkręcamy z „czuciem” – nie zaleca się łączników stożkowych itp.). do tego rodzaju sztachet nie stosuje się nitów.

Do zamontowania proponujemy śruby zamkowe lub wkręty.

Instrukcja montażu sztachet 3D (klejone)

Sztachety montujemy za pomocą wkrętów od tyłu w miejscach specjalnie wzmocnionych. Przed przykręceniem wkrętów dokładnie odmierzamy długość jaką możemy wkręcić w sztachetę i nawiercamy ją wstępnie (w przypadku wkrętów samogwintujących możemy pominąć nawiercanie)